Ayak Peeling Evde Nasıl Yapılır ?

Cildi ölü hücrelerden arındırma işlemine Peeling denir.Eğer düzenli olarak peeling yaparsanız bembeyaz pürüzsüz ayaklara sahip olabilirsiniz.

Evde ayaklarınıza kaliteli bir peeling işlemi uygulamanız için sizlere bir takım öneriler sunacağız.Bu Önerin tamamı bitkisel çözümler olacak.Herhangi bir tıbbi ya da kimyasal madde kullanmadan güzel ayaklara sahip olabileceksiniz.İlk olarak Karbonat ile Peeling.

Karbonat bitkisel gücü ile bir çok konuda faydalı olduğu gibi ayaklarınız içinde harika bir ölü hücre temizleyici görevi görür.Karbonat,ayaklarınızdaki ölü hücreleri öldürür,bembeyaz bakımlı ayaklara sahip olmanızı sağlar.İltihaplarla savaşan bir özelliğe sahip olduğu için aynı zamanda cildinizi pürüzsüz ve yumuşak bir hale getirir.

Nasıl Yapılır ?

1 Bardak Karbonat ve bir Leğen Sıcak suyu karıştırın.Ayaklarınızı içine sokarak ovalayın.1 saat kadar kendinizi yormadan bu işlemi uygulayın.

Ponza Taşı ile Peeling

Karbonatı bir leğene koyun.Ortalama yarım saat kadar ayaklarınızı o leğenin içerisinde bekletin.Ayaklarınızdaki ölü derilerin çıkması için ponza taşı ile peeling yapın.Haftada bir kez bunu uygularsanız çok güzel ayaklara sahip olabilirsiniz.Ayrıca ponza taşı ile bu işlemi bacaklarınıza uygularsanız , batık lekelerinden de kurtulursunuz.Ama çok fazla bastırıp cildinizi tahriş etmeyin.

Limon Ve Şeker ile Peeling

Limon ile toz şeker cilde çok faydalıdır.Piyasa da hazır satılan peeling ürünlerinden daha etkilidir.Tertemiz ve bembeyaz güzel ayaklara sahip olmak istiyorsanız haftada bir kez bunu uygulayabilirsiniz.

Nasıl Yapılır ?

1 limonun suyunu sıkın ve 1-2 yemek kaşığı kadar toz şeker ekleyerek karıştırın.5 dakika kadar hafif hafif ayaklarınızı ovalayın.Bunu hergün yaparsanız bir kaç hafta içerisinde harika ayaklara sahip olabilirsiniz.

Aloe Vera ile Peeling ve ayak bakımı

Aloe Vera ayak bakımı ve peeling konusunda en etkili etkenlerden birisidir.Ayaklarınızı daha bakımlı hale getirmek için peeling yapabileceğiniz en etkili maddeler aleo vera içerisinde bulunmaktadır.Aloe vra jelini aktarlardan ya da kozmetik ürünü satan gratis gibi mağazalardan bulabilir ve satın alabilirsiniz.Ortalama olarak 2 yemek kaşığı aleo vera jeli ile bir kaç damla E vitamini yağını karıştırarak ayaklarınıza uygulayın.Ayaklarınıza güzelce ovalayarak sürdükten sonra bırakın kurusun.Bu işlemi Haftada 3-4 kez tekrarlarsanız pürüzsüz ve güzel ayaklara sahip olabilirsiniz.Yada uyumadan önce ayaklarınıza aleo vera jeli sürün,üzerine temiz çorap giyin ve öyle uyuyun.

Yulaf ile ayaklara peeling Uygulamak

Yulaf ayaklarınza peeling yapma konusunda oldukça etkilidir.Ölü deriyi söker atar ve ayaklarınızın yumuşacık olmasını sağlar.Yulaf ile peeling yapmak için macun hazırlamalısınız.Macunu hazırlamak için ise 2 yemek kaşığı kadar yulaf ezmesi ile gül suyunu güzelce karıştırın.Evinizde gül suyu yok ise süt ile de bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.Süt bacaklarınızın rengini açar ve daha yumuşak bebeksi bir hale gelmesini sağlar.Yaptığınız bu macunu ayaklarınıza güzelce uygulayın.Bekleyin kurusun ve daha sonra güzelce ovalayarak soğuk su ile çıkarın.Bu işlemi hergün yapın.

Bakımlı ayakların sırrı , gün aşırı bu gibi bitkisel işlemleri uygulamaktan geçer.Ayrıca Esmer şeker ile ayaklarınıza peeling Yapabilirsiniz.Esmer şeker en etkili peeling türlerinden birisidir.Saedce ayaklarınız için değil , bacaklarınız içinde uygulayabilirsiniz.Pürüzsüz ve bakımlı ayaklar için hindistan cevizi ile esmer şekeri karıştırıp bacaklarınızı ve ayaklarınızı ovalayabilirsiniz.

Güzel bakımlı ayaklar , her zaman bir kadının en önemli unsurlarından birisidir.Ayak deyip geçmeyin.Ayaklarınız kimliğinizdir.Siz de bakımlı güzel ayaklara sahip olmak istiyorsanız size bir kaç öneride daha bulunalım.

Muz ile Ayaklara Peeling

Muz içerisinde cildinizi tıpkı bir krem gibi nemlendirecek olan A,B,C vitaminleri yer almaktadır.Bu nedenle ayaklarınıza muz ile peeling işlemi uygulayabilirsiniz.1 Adet muzu ezin , ayaklarınıza uygulayın ve kuruyana kadar beklettikten sonra soğuk su ile durulayın.Bu işlemi haftada 2-3 kez tekrarlayın.

Bakımlı güzel ayaklar instagram gibi sosyal medya üzerinde sıkça paylaşılır.Bu resimlere bakarak kendinizi motive edebilirsiniz.Gün içerisinde boş zamanlarınızı bu uygulamalar ile değerlendirebilirsiniz.En bakımlı ayaklar için bitkisel yöntemler ile haftada bir kaç kez yukarıdakilerden herhangi birini uygulayabilirsiniz.Bu makalemizde sizlere , bakımlı eller ve ayaklar nasıl olmalıdır ve güzel ve bakımlı ayaklar için öneriler verdik.Sizde düşüncelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*